O mnie

Nazywam się Aleksandra Paillard. Jestem nauczycielką języka angielskiego z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi. Choć pewnie powinnam zacząć od tego, że jestem mamą 6-latki i niespełna rocznego malucha.

To połączenie ról zmotywowało mnie, by utworzyć TykTak. Wiem, jak niespożytą energię mają dzieci, jak szybko chłoną nowe technologie i jak bardzo potrzebują naszej cierpliwości, ale też czułości w tłumaczeniu świata.

Na co dzień przekonuję się również o tym, jak szybko dzieci uczą się języków obcych. 

Mój mąż jest Francuzem i w naszym domu rozmawiamy tylko po angielsku – moja kilkulatka bez problemu przełącza się między polskim a angielskim. 

Ola Tyk Tak

Dzieciństwo to czas, gdy język jest naturalnie przyswajany – bez godzin spędzonych nad gramatyką i wkuwaniem słówek. Wystarczy być, słuchać i otworzyć się na mówienie. Dziecięca spontaniczność bardzo ten proces ułatwia!

Chciałam stworzyć miejsce, które będzie oferowało coś więcej niż kolejne zajęcia pozaszkolne. Nauka programowania i robotyki jest świetnym narzędziem, które daje mnóstwo korzyści, nie tylko z tego namacalnego, oczywistego poziomu, jakim jest informatyka. 

Połączenie zabawy i nauki brzmi jak slogan, ale to prawda – dbam o to, by dzieci przede wszystkim spędzały dobry czas, w którym nauka odbywa się niemal niepostrzeżenie.